ISSN 1302 - 3543 Türkçe
Home  |  Legal   |  News  |  Contact

Quick accessAbout Journal


İlmî ve Akademik Araştırma Dergisi serlevhasıyla okuduğunuz Tasavvuf, altı ayda bir olmak üzere yılda iki sayı yayımlanan bilimsel ve hakemli bir dergidir.

Tasavvuf, ilk sayısının basıldığı 1999'dan beri ara verilmeksizin bugüne kadar fedakâr himmet ve gayretlerle yayımına devam edilmektedir.

Şu an 23. sayı yayımlanmış olup her sayının tam metin pdf dosyaları dergi sitemizde okuyucuların taramasına ve takibine açılmıştır. Böylece dergimiz hem basılı olarak hem de elektronik ortamda bilim meraklıları ve araştırıcılarının hizmetinde olmayı sürdürmektedir. 

Bugüne kadar dört özel sayı yayımlanmış olup bunlardan ikisi Mevlânâ (14 ve 20), diğer ikisi Muhyiddin İbn Arabî'ye (21 ve 23) tahsis edilmiştir.

Tasavvuf'ta 240 civarında yazarın çeşitli türlerde (telif, çeviri, hazırlama, kitap değerlendirme, söyleşi gibi) bugüne kadar yayımlanan makale sayısı 400'ün üzerindedir. 


Advanced Search


Announcements

    39-40th Issue


Adress :İstanbul Tasavvuf Araştırmaları Merkezi (İSTAM) Küçük Çamlıca Mah. Çilehane Yolu Cad. No: 12 Üsküdar - İstanbul / TÜRKİYE
Phone :0 531 833 90 75 (Furkan Mehmed) Fax :
Email :bilgi@tasavvufdergisi.net - editor@tasavvufdergisi.net

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri